Історія нашого закладу

1

Історична довідка

Хмельницького закладу дошкільної освіти № 5 «Соловейко»

Хмельницької міської ради Хмельницької області

за 1981 -2024 рр.

Серед квітучих садів, на пагорбі мікрорайону Виставка височіє дошкільний заклад № 5 назва якого «Соловейко».

Його історія розпочалася у 1981 році. Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської Ради народних депутатів від 30.06.1981 року прийнято в експлуатацію ДНЗ № 5 на 237 місць по вул. Перемоги 9/1. Дошкільний заклад знаходився у власності тресту «Хмельницькбуд», тому і назву йому дали «Соловейко», порівнюючи ранній спів пташки з будівельниками, що теж раненько прокидаються і розпочинають свою роботу.

Очолила дошкільний заклад Валентина Василівна Костюк, яка мала творчий запал, якого вистачило, щоб колектив став дружньою сім’єю та зігрівав маленьких вихованців любов’ю і теплом. Із спогадів Валентини Василівни: «…Колектив формувався впродовж 1981 року. Педагогічний склад поповнили випускниці Хмельницького педагогічного училища. Техперсонал переважно складався з жінок – будівельників, які проживали в гуртожитку будівельників, що поруч з дошкільним закладом. Методистом була призначена Дубецька Валентина Борисівна, яка щойно закінчила Кам’янець – Подільський педагогічний інститут. Силами колективу, його стараннями та турботами «Соловейко» з новобудови перетворився у гарний, затишний дім, наповнений веселим «щебетом» дітлахів, робив свої перші кроки на освітянській ниві …».

В лютому 1993 року наказом № 11 від 12.02.1993 р. по тресту «Хмельницькбуд» та наказом № 48-д від 11.02.93 р. ДНЗ № 5 передано та прийнято на баланс міської комунальної власності.

З 1986 по 2004 рік методистом ДНЗ № 5 працювала Бугаєць Марія Степанівна, з 2004 по 2023 рік вона працювала в закладі практичним психологом.

В лютому 1993 року наказом № 11 від 12.02.1993 р. по тресту «Хмельницькбуд» та наказом № 48-д від 11.02.1993 р. ДНЗ № 5 передано та прийнято на баланс міської комунальної власності.

З жовтня 1998 року колектив очолила завідуюча Столяр Галина Володимиріна, яка зробила свій внесок у розвиток дошкільного закладу.

Згідно рішенням виконкому Хмельницької міської Ради від 01.03.2004 р. № 148 назву навчального закладу змінено з Хмельницького виховного закладу № 5 «Соловейко» на Хмельницький дошкільний навчальний заклад № 5 «Соловейко»

З серпня 2009 року колектив дошкільного закладу за наказом управління освіти очолила Оніщук Світлана Іванівна, а посаду вихователя-методиста посіла Ляльчук Анна Володимирівна, які спрямували свою роботу на те, щоб розкрити потенційні можливості кожного працівника та якісно поліпшити рівень освітнього процесу.

У вересні 2018 року за розпорядженням Хмельницької міської ради в дошкільному закладі біло відкрито 14 групу, до складу якого біло зараховано 36 дітей.

Згідно рішенням сьомої сесії Хмельницької міської ради від 14.07.2021р. № 25 «Про перейменування дошкільних навчальних закладів освіти Хмельницької територіальної громади» назву навчального закладу змінено з Хмельницького дошкільного навчального закладу № 5 «Соловейко» на Хмельницький заклад дошкільної освіти № 5 «Соловейко» Хмельницької міської ради Хмельницької області який є правонаступником

За останні роки суттєво покращено матеріальну-технічну базу закладу, створено належні умови задля того, щоб кожен малюк із задоволенням йшов в садочок та почувався в ньому комфортно та затишно, зростаючи та розвиваючись.

Ідуть роки… Важко не погодитись з тим, що сучасні діти відрізняються від того, якими були їх ровесники 30, 20 чи навіть 10 років тому. Виходячи з цього, зусилля педагогів дошкільного закладу спрямовані на вдосконалення змісту дошкільної освіти, його оновлення відповідно до вимог часу із збереженням, при цьому, позитивного досвіду, збагаченого новими ідеями. З метою реалізації потенційних можливостей кожного вихованця, проводиться гурткова робота, надаються додаткові освітні послуги. Дошкільнята розвивають свої творчі здібності, знайомлячись з іноземною мовою, розвиваючи логічне мислення та роблячи перші кроки у світі хореографії. Виконуючи завдання Базового компонента дошкільної освіти, колектив ЗДО працює над удосконаленням шляхів організації освітнього процесу щодо забезпечення всебічного гармонійного розвитку дитини, формуванням свідомого ставлення до власного здоров’я, прищеплення любові до рідної мови, історії рідного краю, традицій та культури свого народу. Впроваджуються в практику роботи елементи інноваційних технологій: гуманістичне виховання за теорією В.О.Сухомлинського; технологія розв’язання винахідницьких завдань ( ТРВЗ) Г.С. Альтшуллера; авторська система фізичного виховання дітей дошкільного віку М.М.Єфименка, музикотерапія за І. Малашевською та вокалотерапія за системою В.В. Ємельянова. Мають свої напрацювання профільні групи з художньо – естетичного, природничого та народознавчого напрямку. Педагоги закладу постійно знаходяться у пошуках сучасних форм роботи з дошкільниками

Для забезпечення успішного виконання завдань освітнього процесу в закладі освіти функціонують:

  • музична зала;
  • спортивна зала;
  • кабінети спеціалістів

В закладі дошкільної освіти витримується 3-разовий режим харчування. Для організації раціонального харчування в закладі освіти технологом Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради складено примірне чотирьохтижневе посезонне меню, яке схвалюється із Управлінням Держпродспоживслужби у м. Хмельницькому та затверджується керівником Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради. У закладі постійно здійснюється контроль за харчуванням, станом здоров’я дітей.

Основними партнерами у вихованні і розвитку дітей є батьки. Головна стратегія роботи з батьками – партнерська взаємодія, узгодженість сімейного та державного виховання й розвитку дітей, співробітництво, диференціація та індивідуальний підхід до кожної родини, відкритість та щира зацікавленість у житті як батьківської громади так і закладу освіти.

Зміст роботи закладу дошкільної освіти з сім’єю включає в себе наступні основні складові:

  • спільна діяльність у вирішенні питань навчання й виховання дітей;
  • культурно-просвітницька робота;
  • залучення батьків до активної участі в освітньому процесі;
  • надання соціального захисту для відповідних пільгових категорій.

Партнери Хмельницького закладу дошкільної освіти № 5 «Соловейко» Хмельницької міської ради Хмельницької області:

  • Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради;
  • Комунальний заклад загальної середньої освіти "Гімназія № 22 ім. Олега Ольжича Хмельницької міської ради" ;
  • Комунальний заклад загальної середньої освіти "Ліцей № 4 імені Павла Жука Хмельницької міської ради" ;
  • Хмельницький академічний обласний театр ляльок «Дивень»;
  • Хмельницький обласний краєзнавчий музей;
  • Товариство української мови ім. Т.Шевченка «Просвіта»;
  • Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія;
  • Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти;
  • Хмельницька міська поліклініка № 4;
  • Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області;
  • Хмельницький інклюзивно-ресурсний центр № 2;
  • Служба у справах дітей Хмельницької області;
  • Офіс «Розумне Довкілля. Хмельницький»;
  • Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області та інші установи й організації.
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Інтервал між літерами
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування