Наш веселий язичок
(поради батькам)
Мабуть кожну родину, де росте малюк, непокоїть питання, як забезпечити повноцінний розвиток дитини у дошкільному віці в цілому, та мовленнєвий розвиток зокрема. Все те, що роблять батьки для загального та мовленнєвого розвитку своєї дитини, має велике значення для всього її подальшого життя.
Що слід робити батькам, які помітили у дитини вади мовлення?
Пам’ятайте, що саме в дошкільний період мовлення дитини розвивається найінтенсивніше, а головне — воно гнучке для подолання мовленнєвих вад. Тому чим раніше ви звернетесь за допомогою до спеціаліста-логопеда, який з’ясує причину відхилень і в разі необхідності направить до інших лікарів (лора, ортодонта, психолога, невропатолога тощо), тим швидше дитина оволодіє правильним мовленням. Але найголовніше правило для батьків – використовувати кожну хвилину для спілкування з дитиною, не мовчати.
У цьому віці майже усі діти говорять ще неправильно: замінюють один звук на інший, наприклад, С на Ш (мишка — миска, шапка — сапка), або перекручують звуки (при вимовлянні Л вимовляють як У), або “ковтають” деякі звуки (иба замість риба).